КБСП Таекуондо

Демонстрация по таекуондо организират от Клуб по бойни спортове Перник(КБСП) Таекуондо http://www.kbsp-taekwondo.com/

Събитието ще бъде в парка при ресторант Байкал на сцената от 11:30 до 12:30

Джудистките на СК „Кракра” – със сребърни медали

Малките джудистки от СК „Кракра” с треньор Иглика Милентиева  регистрираха поредния  успех за клуба, печелейки второто място на държавното отборно първенство при децата.

Клуб по бойни спортове в Перник се завърна с медали от Стара Загора

Таекуондо в Перник

КБСП Таекуондо в Перник взеха участие с 6 състезателя и всички се върнаха с медали от състезанието на 13-15 Май в Стара Загова клуб "Бага тур". В състезанието взеха участие над 120 състезателя от 11 клуба от цялата страна и нашите се представиха много добре.

Пернишките момичета мачкат на самбо

Пернишките момичета до 11 години се оказаха най-добрите в страната поне в този момент.Това сочи класирането на проведеното през уикенда държавно лично-отборно първенство за този възрастова група. Перничанки отнесоха конкуренцията и се наредиха на първо място в отборното класиране като оставиха след себе си „Левски”(Карлово) и ЦСКА (София).

Клуб "Перун" - втори на Държавното първенство по самбо

Чудесно са се представили самбистките от сК "Перун" на проведеното през уикенда Държавно лично-отборно първенство за девойки младша възраст. Перничанки са станали втори в отборното класиране, като са отстъпили само на ЦСКА. След тях трети с равен брой точки са останали "Еврохолд"(Сливен) и "Левски-Елит". В категория до 36 кг Борислава Ботева е спечила златния медал след 4 поредни победи.

Ели Влахова с бронз от еврошампионата в Прага

Пернишката самбистка Ели Влахова продължи традицията на пернишкото самбо да се връща с бронзови медали от континенталните първенства.

Ели Влахова замина на европейско в Прага

Ели Влахова - ще опита чешка бира или ще донесе медал от ЕП.А защо не и....двете:)

Днес  в 15 часа с полет за Прага отлетя пернишката националка при девойките до 18 години по самбо Ели Влахова. Тя ще вземе участие в европейското първенство за своята възрастова група, което ще се проведе от петък до неделя в чешката столица.

Три медала за самбистките от "Кракра"

Три бронзови медала спечелиха състезателите от СК "Кракра" на проведеното през уикенда в София държавно лично-отборно първенство при младежите и девойките до 20 години. Перничани взеха и трите си отличия при девойките. Националката до 18 години Ели Влахова стана 3-та в категория до 80 кг след четири победи и загуба от Габриела Василева от "Левски Елит".

Ели Влахова на европейско по самбо

Пернишката самбистка Ели Влахова, която преди седмица стана шампион на страната в категория до 75 кг при 18-годишните девойки, ще пътува до Прага от 14 до 18 април, когато ще представя страната ни на континенталното първенство по самбо при девойките - съобщи нейната лична треньорка Иглика Милентиева.

Два медала за малките джудисти на "Кракра"

Момичетата от клуб "Кракра" по джудо спечелиха два медала на проведеното в зала "Христо Ботев" държанто първенство за момчета и момичета до 12 години. Сандра Елисеева в категория до 44 кг стана втора, а Ивана Ковачева в категория до 52 кг взе бронзов медал. Още три възпитанички на Иглика Милентиева играха да третото място, но не стигнаха до него.

Ели Влахова - шампион на България по самбо

Школата на клуба по джудо и самбо "Кракра" продължава да излъчва шампиони, а Иглика Милентиева доказва,че спортните журналисти не са сбъркали в избора си като я определиха за треньор на 2010 година на Перник. На проведеното през уикенда в зала "Универсиада" държавно лично-отборно първенство по самбо за юноши и девойки до 18 години Ели Влахова стана национален шампион в категория до 75 кг.

Александра Накова - шампион на България по джудо за жени

След като през миналия уикенд пернишката самбистка Александра Накова(52 кг) пропусна да спечели шампионската титла в коронната си дисциплина самбото, през този тя го направи в по-популярния спорт, в който също се състезава – джудото.

Александра Накова и Ели Влахова с бронз от републиканско по самбо

Перничанин съдия на международен турнир по таекуондо

Деца на тренировка по таекуондо в КБС Перник

Собственикът на Клуб по бойни спортове Перник (Таекуондо) Калин Мирчев отново е поканен да бъде съдия на международен турнир в Естония. Г-н Мирчев сподели, че за него е голяма чест да бъде активен участник в такова съревнование. Клубът му и спорта таекуондо набират огромна популярност в град Перник.

Таекуондистите се прибраха с три медала от държавното първенство

Таекуон-до

Пернишките таекуондисти от "Клуб по Бойни Спортове" донесоха три медала от държавно първенство по таекуон-до, съобщи треньорът им Калин Мирчев.

Спортът в Перник през 2010 година(обзор) част 3

Септември
Септември започна с хубавата новина,че Данчо Тодоров идва в "Миньор". Известният футболист за година обиколи Локомотив(Пловдив) , "Стяуа" и "Миньор". В перник пристигна като совбоден агент. Тревата на стадиона най-после пристигна, след като под нея се постла и кокосово брашно. Така че постилането и най-после започна и то на култувата дата девети септември. В крайна сметка и пернишките апаши се отчетоха, като откраднаха чантата с документи на заместник-шефа на "Онтарио" Веселин Коцев, но нещата се оправиха. Мачът срещу "Калиакра" се изигра, когато

Спортът в Перник през 2010 година(обзор), част втора

Май

През май спортните новини започнаха пак с догадки кой ще купува Даниел Златков. Този път беше ред на ЦСКА.Както всички знаете, той не отиде и там и все още си е в „Миньор”.Междувременно пернишките футболисти показаха,че срещу „Берое4 играят повече от успешно и отупаха старозагорци и като гости с 3:0.Първо Вакавлиев си вкара автогол, после перничани довършиха домакините с два попадения на Димитър Илиев и Младен Стоев. Като пиша за головете на Димитър Илиев сега