Loading

Волейбол

Всичко за волейбола на перничани - спортисти, събития, състезания и още

"Миньор" четвърти, "Левски" - шампион (снимки)

Отборът на "Миньор" взе четвъртото място на завършилия днес държавен шампионат по волейбол за юноши младша възраст в зала "Миньор". В мача за бронзовите медали перничани отстъпиха с 1:3 на "Пирин-Балканстрой"(24:26, 25:20, 20:25, 18:25).

"Миньор" играе за третото място с "Пирин-Балканстрой""

Отборът на "Миньор" остана на крачка от финала на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст, след като отстъпи с 2:3 на ЦСКА. Перничани отстъпиха в първия гейм с 27:29, но спечелиха втория с 25:21 и третия с 25:22. Момчетата на Ангел Василев поведоха с 10:6 в четвърти, но отстъпиха с 23:25.

Перничани стигнаха до финалната четворка (снимки)

Отборът на "Миньор" ще спори за медалите на финалите на държавото първенство по волейбол за юноши младдша възраст, което се играе в зала "Борис Гюдеров".

"Пирин - Балканстрой" надигра "Миньор"

Отборът на „Пирин Балканстрой”” спечели с 3:1 втория си мач от държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст в зала „Борис Гюдеров” срещу отбора на „Миньор”. Перничани отстъпиха с 1:3.

Почна държавно по волейбол в зала "Борис Гюдеров" (снимки)

Кметът на Перник Росица Янакиева откри започващото държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст в зала „Борис Гюдеров”.

Волейболни финали ще се играят в Перник

След почти десетгодишно отсъствие Перник отново е домакин на волейболни финали. От неделя до четвъртък, т.е. от 19 до 23 юни в зала „Борис Гюдеров” ще се играят финалите на държавното първенство при юношите младша възраст.

Малките волейболисти извън осмицата

Пернишките волейболисти във възрастовата група момчета до 15 години останаха с една победа на финалите на държавното първенство, които се провеждат в столицата.След като отстъпиха в първия мач на „Локо”(Сф) с 0:3 и победиха „Хан Аспарух”(Исперих) с 3:1, за което  вече ви информирахме, перничани отстъпиха последователно на „Виктория волей” с 0:3 ( 21:25,

"Ерма"(Трън) падна и от "Септември"

Мъжкият отбор на Септември спечели втория мач от  програмата  на финалния турнир в А ЕВГ, който се провежда в домакинската зала на тима.  Софиянци победиха чисто Ерма-96 (Трън) с 3:0 (25:19, 25:17, 30:28) и останаха начело в класирането с две победи от два мача.

"Ерма"(Трън) падна от "Изгрев" с 1:3

Във втората среща от програмата на финалната четворка на А Елитна волейболна група Изгрев (Ябланица) извоюва ценен успех с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 28:26) срещу Ерма-96 (Трън).Двата отбора бяха напълно равностойни и зарадваха зрителите в зала Септември с продължителни разигравания. Разликата в точките рядко надхвърляше 2-3.

Волейболистите на "Ерма" почват решителен турнир в петък

С двубоя Септември Про Синема (София) - Попово 09 (Попово) ще бъде открит финалният турнир на А ЕВГ, съобщиха от федерацията.  Надпреварата между четирите най-добри отбора на третия ешелон стартира в петък (1 април) и ще бъде в три дни. Двубоите ще се играят в столичната зала Септември, в кв. Красна поляна, като се играе по системата всеки срещу всеки.

Волейболистите отпаднаха за Купата на България

Волейболният отбор на "Миньор" приключи участието си в турнира за Купата на България след като в мач от третия кръг отстъпи на петия в Суперлигата "Монтана" с 0:3 гейма. В отделните части 19:25, 21:25, 16:25.Очаквайте подробности!

Юношите надвиха "Славия" на волейбол

Юношите старша възраст на "Миньор" надвиха отбора на "Славия" с 3:2 в много важен мач  от първенството в тази възрастова група. Старши-треньорът Асен Асенов беше доволен само от резултата в мача, но не и от играта.

Волейболистите паднаха от "Ботев"(Луковит)

Пернишките волейболисти се изправиха в събота срещу тима на водача в класирането на Висшата лига при мъжете – „Ботев”(Луковит).

Волейболистите срещат "Монтана" за Купата

Днес беше теглен жребия за третия кръг от туприна за Купата на България по волейбол. В него се включиха и отборите от Суперлигата. Тимовете от по-ниската дивизия ще са домакини. Така "Миньор" ще приеме "Монтана" на 9 март от 17 часа в зала "Борис Гюдеров" Ето  всички двойки:

МИНЬОР - МОНТАНА

ОУ "Иван Рилски" спечели Купата на кмета

Слд изиграване на мачовете в трите групи от турнира за Купата на кмета в зала "Борис Гюдеров" за финалите се класираха отборите на ОУ "Св.Иван Рилски", 6-то ОУ "Св.Кирил и Методий" и СОУ "Д-р Петър Берон". На финалите е получиха следните резултати:

6-то ОУ - СОУ "Д-р П.Берон" 2:0

ОУ "Св.Иван Рилски" - 6-то ОУ  3:3

Волейбол "Миньор" - Хайстер волей" 2:3(подробности от развоя на мача)

Юношите на "Миньор" надвиха с 3:2 "Левски"

Отборът на Миньор (Перник) победи като домакин Левски Волей (София) с 3:2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:20, 15:11) в мач от първа група на първенството за юноши старша възраст.Така по-малко от дванадесет часа,  след като същите състезатели на Миньор загубиха от Добротица (Добрич) с 2:3, в редо

"Добротица" - "Миньор" - 3:2, оспорвано, но загуба

Отборът на Добротица (Добрич) победи като домакин Миньор (Перник) с 3:2 (25:20, 20:25, 23:25, 25:22, 15:9) в мач от дванадесетия кръг на Висшата лига. Добруджанци постигнаха трети успех досега в шампионата, като са на предпоследното седмо място.

Перничани на осминафинали за купата на страната

Тегленият вчера жребий за втория кръг от турнира за Купа България се погрижи на 23 февруари да има три изключително интересни сблъсъка.Най-важното за перничани -

Волейболистите на "Миньор" паднаха от България (кадети)

Отборът на „Миньор” направи слаб мач в сряда в зала „ Борис Гюдеров4 и отстъпи категорично на националния отбор на България – кадети(до 17 години), който спроред решението на федерацията се подготвя в Пловдив под ръководството на Виктор Карагьозов и с