Петър Илиев Буфера: Ние сме верни до смърт!

Петър Илиев Буфера - Председател на агитката и фен клуба на Миньор

Председател на Фен-клуб „Миньор" Перник. Играл в „Миньор" - деца и юноши-младша възраст.

"Миньор" би минимално "Спортист"

Миньор почна контролите със загуба

Отборът на Миньор Перник загуби с 0:1 първата си лятна контрола срещу Сливнишки герой,.Футболистите от Сливница играха по-спокойно и концентрирано през първата част и поведеха още в 8-та минута с гол на Димитър Димитров, който се оказа и победното попадение в срещата.След гола перничани се опитаха да натиснат, но играта остана равностойна без чисти голови положения и двете единайсеторки се отте

Велизар се колебае между Украйна и България

След куп контузии през последния сезон, в който не игра много пернишкият футболист направи пълноценна подготовка в Австрия и дори отбеляза гол. Сега читателите ни могат да разберат какви са целите,амбициите и надеждите му,свързани с новия сезон и въобще в бъдещето му във футбола

Претърсиха Фарес Брахими за наркотици

Полицаи сериозно сплашиха френския футболист на Миньор (Перник) Фарес Брахими. БЛИЦ разбра, че колата на играча е била щателно претърсена от униформените, които се усъмнили, че в нея има наркотични вещества.Брахими бил излязъл да вечеря с познати, когато на паркинга пред заведението го причакали полицаите.

Монтана - Калиакра

Снимки от първата тренировка на "Миньор"

Пернишките футболисти направиха първата си тренировка в понеделник, започвайки подготовка с десет нови състезатели ето ги:

Отборите на Миньор Чикаго - Арсенал Арлингтон 5:0

На 26/06 (неделя) от 9:30 ч. на "Стадиона на Мира" в Чикаго, местният Миньор победи категорично Арсенал Арлингтон с 5:0. През първото полувреме гостите имаха повече положения за гол, но нямаха късмет. В края на полувремето "чуковете" поведоха в резултата.

Трилър с уастието на Миньор

Отборите на Миньор и Реал

Дванадесетголов тирлър се разигра във футболния двубой между отборите на ФК Реал и Миньор Чикаго. Най-резултатният мач в седми кръг от първенството на Premier Soccer League (ПСЛ), завърши наравно 6:6. Двубоят се изигра на 19/06 (неделя) от 9:30ч., в Шамбург - Илинойс.

Миньор ще играе девет контроли

"Миньор" взима нападател от Норвегия

"Рилецо" разби "Партизан" с 4:0

В  двубой от първия кръг на баражите за влизане, тимът от Самоков разби Партизан (Ярджиловци) с 4:0 в двубой игран на стадина на НСА. Кирил Александров откри резултата в 25-ата минута, Мартин Христов покачи на 2:0 в 68-ата.

Силвестър Милчев разказа спомени за Михаил Лозанов на откриването на изложбата за него(снимки)

Доайенът на спортната журналистика у нас Силвестър Милчев си спомни за Михаил Лозанов по време на откриването на излобата, посветена на него в историческия музей в Перник.

"Партизан" - "Рилски спортист" е квалификацията за "В" група

Победителят от област Перник  „Партизан”(Ярджиловци) среща тимът на “Рилски спортист”, спечелил първенството на София-

Херо отмъкна Ванчо Траянов

Новият старши треньор на Черноморец - Димитър Димитров-Херо, връща в отбора един от своите любимци - Ванчо Траянов. Македонецът работеше с Херо още когато играеше за тима на Локомотив (Пд). Халфът игра за последно в пернишкия Миньор, където дойде в средата на есенния полусезон. Там той участва в 20 мача, в които вкара 1 гол и даде 1 асистенция.

Станаха ясни още 4 контроли на "Миньор"

Миньор (Перник) успя да договори още четири контроли по време на подготовката си за новия сезон. Те са част от програмата за втория лагер на тима в Трявна от 17 до 29 юли. На 19-ти юли „чуковете” ще премерят сили с Етър, на 23-ти - с Видима, на 27-ми - с Кали­акра и на 28-ми или 29-ти с Нефтохимик.

Бивш миньорец отива в Полша

Бившият състезател на „Миньор” Румен Трифонов почти е уреден да играе в полския „Висла”.Поляците са готови да дадат 300 00 евро за халфа, който в последните две години игра  в ЦСКА. Друг футболист на „червените” Александър Тонев най-вероятно ще играе в полския „Лех”. Очаква се днес и двете сделки да бъдат финализирани.