Skip to main content

Loading

Културната програма на Перник до края на месеца

Сура и Сури Ви канят на Международния фестивал на маскарадните игри Сурва

Извадка от културната програма на Перник от сайта на общината до края на месеца.

15.01./събота/
10.00ч. НЧ „Хр. Ботев-1961" с. Люлин 116 години от рождението на Гео Милев - литературна витрина

17.01./понеделник/

10.00ч. Детски градини - кв. Изток Училище по фолклор - „Празник на имената" с участието на творчески формации при РМД - Мошино

10.00ч. Местността „Корсеева поята", с. Богданов дол Антоновден - „ Изнасяне на колачи ", инициатива на НЧ „Пробуда-1928"

18.01./вторник/

10.00ч. Детска градина, кв.„Тева" „Пепеляшка" - постановка за деца на ОбДТ „Боян Дановски

10.30ч. Детски отдел РБ „Св. Минков" 75 години от смъртта на Р. Киплинг - литературна витрина

15.00ч. НЧ „Пробуда-1922" с. Драгичево „155 години от рождението на Райна Княгиня "- дискусия

19.01./сряда/

10.30ч. Отдел „Изкуство" РБ „Светослав Минков" 60 години от рождението на Нено Тодоров - витрина

14.00ч. Клуб „Ален мак", кв. Изток Бабин ден - тържество с ритуал, инициатива на НЧ „Искра-1960"

16.00ч. НЧ „Елин Пелин - 1903" Бабин ден - традиционен празник с ритуал

20.01./четвъртък/

17.00ч. Малък салон Дворец на културата „Инструменталната музика на България" - концерт на Народния оркестър при Двореца на културата

19.00ч. ОДК „Червени рози" -- комедия от Алдо Бенедети, режисьор и сценично решение Симона Попова, участват: Богомила Стоянова, Жулиета Ралева, Николай Илчев, Божидар
Попчев, Васил Пенов и Цветомира Стефанова, премиера на
ОбДТ „Боян Дановски"

21.01./петък/

10.30ч. ЦДГ № 6"Българче" кв."Изток" Ден на родилната помощ - тържество с ритуал, инициатива наНЧ "Искра-1960"

10.30ч. отдел"Изкуство" РБ "Св.Минков" 70 години от смъртта на Добри Христов - изложба

11.00ч. Дневен център за възрастни хора - гр.Перник Международен ден на прегръдката - тържество, инициатива на НЧ "Миньор-2005"

БАБИН ДЕН - тържество с ритуа:
12.00ч. НЧ"Хр.Ботев-1940" с.Ярджиловци
13.00ч. НЧ"Наука-1967" с.Черна гора
13.00ч. НЧ"Пробуда-1935" кв.Бела вода
14.00ч. НЧ"Пробуда-1922" с.Драгичево
14.00ч. НЧ"Отец Паисий-1927" с.Кралев дол
14.00ч. НЧ"Пробуда-1928" с.Богданов дол"
14.00ч. НЧ"Хр.Ботев-1961" с.Люлин
14.00ч. НЧ"Чичо Стоян-1927" с.Дивотино
17.00ч. НЧ"Данчо Иванов-1927" кв."Калкас"
17.30ч. НЧ"Просвета-1909" гр.Батановци
18.00ч. р-т "Витоша"с.Кладница, орг. НЧ "Пробуда-1937"

23.01./неделя/

11.00ч. ХГ"Л.Гайдаров" Матине-концерт на КО"Орфей " с диригент Райчо Христов

24.01./понеделник/

10.30ч. Заемна зала РБ"Св.Минков" „235 години от рождението на Е.Т.А.Хофман" - витрина

10.30ч. Читалня РБ"Св.Минков" 90 години от рождението на Добри Жотев /открит урок/ - с участието на ученици от пернишки училища

25.01./вторник/

11.30ч. Х-то ОУ"Ал.Константинов" Да съхраним българското - среща-разговор с етнолога Цветана Манова, инициатива на НЧ"Искра-1960"

26.01./сряда/

10.00ч. ІІІ-та Детска градина „Пепеляшка" - постановка за деца на ОбДТ „Боян Дановски"

18.30ч. Театрален салон ОДК „Главанаци" от Боян Папазов, режисьор Стефан Мавродиев, сценограф Чайка Петрушева, участват: Йоана Буковска, Веселин Мезеклиев, Божидар Попчев, Николай Илчев, Васил Пенов, постановка на ОбДТ „Б. Дановски"

27.01./четвъртък/

10.30ч. отдел"Изкуство" РБ"Св.Минков" „110 години от смъртта на Дж.Верди" - литературна витрина

17.00ч. Малък салон Дворец на културата „255 години от рождението на В.А.Моцарт" - концерт - лектория ,съвместна изява на РБ"Св.Минков" и ОШИ

17.30ч. Тържествена зала Минна дирекция „ Музикална сергия ", инициатива на НЧ "Миньор-2005"

ХХ ЮБИЛЕЕН МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА МАСКАРАДНИТЕ ИГРИ „СУРВА" - ПЕРНИК 2011
Програма
28.01.2011г./петък/

10.00 ч. Малък салон, Дворец на културата „Фестивал и туризъм" - дискусионен форум
10.00ч. - 14.00ч. „Пътуващ фестивал" - сурвакари и кукери в кварталите на града
11.00ч. ОбМД „Работилница за маски" - изложба-базар и фото студио „Весел албум", откриване
14.00ч. - 16.00ч. Централна градска част Уличен театър
14.30ч. Мемориал на миньорския труд Изложба на чанове
16.00ч. - 17.30ч. пл. „Кракра" Откриване на „Сурвакарското село" „В ритъма на традицията" - фолклорен концерт
18.00ч. пред Двореца на културата Гала-спектакъл „20 пъти по-добри", официално откриване на ХХ юбилеен Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва" - Перник 2011
20.00ч. пл. „Кракра" „Фестивална феерия" - забавна програма

29.01./събота/

09.50ч. Централна градска част Парад със знамената на участниците във фестивала
10.00ч.- 17.00ч. Централна градска част Фестивални шествия
10.00ч.-17.00ч. ОбМД „Работилница за маски" -демонстрации на изработването на маски, изложба-базар и фото студио
„Весел албум"
14.00ч. - 17.00ч. пред Двореца на културата Втора сцена за гостуващите чуждестранни групи
15.00ч. - 16.00ч. Средновековна пернишка крепост Фото-сесия за чуждестранните групи
19.00ч. пл. „Кракра" „DJ под звездите" - забавна програма

30.01./неделя/
10.00ч. - 17.00ч. Централна градска част Фестивални шествия
10.00ч. - 17.00ч. ОбМД „Работилница за маски" демонстрации на изработването на маски, изложба-базар и фото студио „Весел албум"
14.00ч. - 17.00ч. пред Двореца на културата Втора сцена за гостуващите чуждестранни групи
15.00ч.- 16.00ч. Посещение в Подземния минен музей, Регионалния исторически музей, Мемориала на миньорския труд и Средновековната пернишка крепост
18.00ч. пл. „Кракра" Официално закриване на ХХ юбилеен Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва" - Перник 2011
18.30ч. пл. „Кракра" „Сурвакарска зуница" - концерт на пернишки самодейни формации
19.00ч. - 21.00ч. Дворец на културата „Фестивални приятели" - среща с гостуващите чуждестранни групи

СЪПЪТСТВАЩИ ПРОЯВИ
13 - 14.01. 2011г. „Духът на Сурва" - традиционни сурвакарски игри в селищата от региона

13.01./четвъртък/
17.30 ч. ХГ „Л. Гайдаров" „Карнавал" - художествена изложба
17 - 27.01.11 Детските градини Детска маскарадна щафета

17.01./понеделник/
17.00 ч. ОбМД Ритуал по откриване на детската маскарадна щафета с участието на деца от ОДЗ „Миньорче"

18.01./вторник/
10.30ч. ЦДГ № 3, Физкултурен салон ЦДГ № 3 „Пролетен цвят"
17.00ч. ОДК ЦДГ № 2 „Родолюбче"

19.01./сряда/
16.30ч.ОДЗ № 4 Театрален салон, ОДЗ № 4 Чуден свят
17.00 ч. полудневна група в ОУ „Св. К. К. Философ", ЦДГ № 5 „Вела Пеева"

20.01./четвъртък/
10.30ч. Фоайето на ЦДГ№ 6 ЦДГ № 6 „ Българче "
10.30ч. ЦДГ № 8 ЦДГ № 8 „Изворче"

21.01./петък/
10.30ч. Група на ОДГ №10 ОДГ „Пролет"
11.00ч. Фоайе на ОДГ № 7 ОДГ „Пролет"

24.01./понеделник/
10.30ч. група в ОДЗ № 9 филиал кв. „Проучване" ОДЗ № 9 „Калина Малина"

25.01./вторник/
10.30ч. Музикален салон ОДЗ № 11 „Знаме на мира"
16.00ч. Централна сграда, Музикален салон ОДЗ № 12 „Радост"

26.01./сряда/
10.00ч. Фоайето на ЦДГ № 15 ЦДГ№ 15 „Райна княгиня"

27.01./четвъртък/
16.30ч. ОбМД Финал на Детската маскарадна щафета - ритуал за предаване на изработена маска на кмета на общината, с
участието на деца от ЦДГ № 14 „ Славейче "

20.01./четвъртък/
17.30ч. Галерия „Кракра" Резба и стъклопластика - изложба на Румен Димитров и Светослав Савов

24 - 30.01.2011 пл."Кракра"
"Сурвакарско село" Сурвакарски базар - предлагане на традиционни местни ястия и напитки, изложби и продажба на сувенири

27.01.2011
14.00 ч. Галерия "При Кмета" "Фестивална палитра"- изложба на ученици от пернишки училища
27.01.2011
18.00 ч.
Общински младежки дом "Маскен бал" - младежка дискотека
28 - 30.01.11
Общински младежки дом "Работилница за маски" - демонстрации на изработването и изложба-базар на маски
28 - 30.01.11 „Отворени врати" - посещения в музеите,
Средновековната крепост "Кракра", Мемориал на миньорския труд

 

pernikonline com