Skip to main content

Loading

Миньор победи Шогун във важна битка

Братаът на Миньор Перник в Чикаго постигна ценна победа с 2:1 над японците от FC Shogun Wind. Двубоя се изигра на 31/07 (неделя) от 9:30 ч. (17:30 ч. българско време) в Елк Грове на „Стадиона на Мира". Преди мача Миньор Чикаго беше втори във временното класиране с 18 точки, на пет точки зад първият FC Matehw Simmons, а техните съперници японците на трето място с една точка по-малко.

С тази победа Чуковете запазват шансове за титлата. Нашите момчета владееха играта почти през целият мач. През първото полувреме със страхотен удар от палантерията Ангел Баков уцели горната греда и топката тупна зад гол линията, но съдията незачете гола. На три път Мартин Минков излизаше в удобни позици, но гостите със сетни усилия успяваха да предотвартят попадение. Първото полувреме завърши 0:0. През втората част в 61-та минута за пореден път Мартин Минков отбеляза гол и внесе спокойствие в миньорските редици. Той получи пас от Александър Сираков изпълнил страхотен английски тъч. Голмайстора напредна по лявото крило, преодоля защитник и мушна топката под плонжа на вратаря на японците.

Последва натиск на гостите, който отвори възможности за контраатки на жълто-черните. В 78-та минута отново след чудесно изпълненен тъч от Петър Танев, топката попадна в Георги Поповски, който се разходи в наказателното поле на японците и от малък ъгъл отбеляза за 2:0. В самия край на мача футболистите на FC Shogun Wind успяха да отбележат почетното попадение, дошло след съдийска аванта, заради неправилно изпълнение на странично хвърляне от страна на гостите.

Дебют за Миньор в официален мач направиха четрима футболисти: опитния централният защитник Анатоли Вътев и младите халфовете Слави Кръстев, Иван Драголов и Благой Вълчев. В следващия кръг Миньор гостува на водача във временното класиране и главен конкурент за титлата FC Mathew Simmons. Първият мач между двата отбора завърши наравно 2:2. Тогава Чуковете водеха до последно с 2:1 и точно преди последния съдийския сигнал допуснаха изравняване. Миньор ще се опита да нанесе първа загуба на FC Matehw Simmons за сезона. Срещата ще се изиграе на 07/08 (неделя) от 9:30 ч. (17:30 ч. българско време) на адрес: 555 W Bryn Mawr, Roselle, IL, 60172.