Skip to main content

Loading

Труден мач за Миньор Чикаго

На 07/08 (неделя) от 09:30 ч.(17:30 ч. бъл. време) в Rossele се изигра дербито от дванадесети кръг на ПСЛ, между лидер във временното класиране с две точки пред чуковете FC Mathew Simmons и ФК Миньор Чикаго. Срещата завърши наравно 3:3. Мачът започна отлично за Чуковете, които вкараха още в самото начало.

След изпълнение на корнер, снажният централен защитник - Светослав Иванов, заби страхотен гол с глава за 0:1. Домакините се окопитиха и след 10 минути изравниха резултата. Малко след това главният рефер даде дузпа за Миньор, която Мартин Минков не можа да реализира.. Първото полувреме завърши 1:1. В началото на втората част нападател на домакините излезна сам срещу вратаря, преодоля го, и точно преди да нанесе завършващия удар се подхлъзна на мокрия терен и падна, главният рефер посочи бялата точка и домакините вкараха за 2:1. Миньорци отново тръгнаха в атака и в 66-та минута Мартин Минков изравни резултата, като поправи грешката си за изпуснатата дузпа.

Домакините продължиха да играят защитно на контраатаки. При една от тях, в 79-та минута, футболист на американците проби в наказателното поле между трима играчи на Миньор, пусна топката по-дълго и когато видя, че няма да успее да нанесе удар - падна. Главният съдия даде втора несъществуваща дузпа за домакините и те отново поведоха в резултата. Това изнерви максимално ситуацията и в провокация от страна на играч на FC Mathew Simmons, се стигна до саморазправа с футболист на Миньор. В мелето се включиха и останалите футболисти, рефера изгони двамата провинили се играчи и двата отбора останаха с човек по-малко. Пет минути преди края, Георги Поповски се пласира по най-добрия начин и довкара избита топка от защитник за 3:3.

Последните минути нашите футболисти играха изцяло в половината на противника, но до гол не се стигна. След последния съдийски сигнал, заради обидни реплики по адрес на съдията, червения цвят на картона видяха още двама основни футболисти на Миньор. Така, с осакатен състав, Миньор продължава в борбата за титлата. В следващия кръг Чуковете са символични гости на латиносите от FC Jaguares. Двубоят ще се изиграе на 14/08 (неделя) от 9:30 ч. на Woodland Meadow в Elk Grove.